Bunu Paylaş

Paros adasında kuzaeyde, güneyde ve Parikia bölgesine yakın plajlar dağılmış durumdadır. Adanın batı bölgesinde yer alan plajların görece daha fazla rüzgar aldığını ve bu yüzden surf yapmak amacınız varsa kesinlikle bu bölgedeki plajları tercih edebilirsiniz. Yok ben rüzgar almayan, sakin ve temiz koylarda denize girmek istiyorum derseniz de aşağıda en popüler birkaç plaj hakkında kısa bilgi veriyoruz.


Naussa bölgesine yakın plajlar;

KOLIMPITHRES PLAJI

Adanın kuzeyinde Naussa merkeze 6km mesafede yer alan bu plaj organize bir plaj. Plajın büyük bir kısmı iri kayalıklardan oluşuyor. Dileyen bu kayaların üzerine havlusunu serip oturabiliyor dileyen de kumsalda şezlong kiralayabiliyor. 2 şezlong 1 şemsiye sezonda 12 euro, Haziran ayında 10 euro.  Deniz rüzgar almıyor, sakin, kum ve çok temiz..

Bu plaja Naussa limandan kalkan küçük teknelerle 6.5 euro karşılığında gidiş dönüş ulaşım sağlanıyor. Eğer araç kiralarsanız da zaten merkeze 5-10dk mesafede yer alıyor.

SANTA MARIA PLAJI

Yüksek sesli müzik, çeşitli deniz aktiviteleri (muz, deniz bisikleti vb..), kalabalık ve haraketli bir plaj arıyorsanız Santa Maria’yı tercih edebilirsiniz. Deniz kum ve temiz.

MONASTIRI PLAJI

Adanın kuzeyinde Naussa merkeze 7km mesafede yer alan bu plaj organize bir plaj. Deniz çok çok temiz, dibi sadece kum. Tek sıkıntısı çok sığ bir deniz, yürüyorsunuz yürüyorsunuz su ancak belinize geliyor 🙂  Biz gittiğimiz dönemde sezon henüz açılmadığından olsa gerek şezlong şemsiye ücreti almadılar. Plajın arkasında bir işletmede var. Yemek, kahve vb.. ihtiyaç olduğunda işinizi görüyor, fiyatlarda makul seviyede. Bu plaja da Naussa limandan kalkan küçük teknelerle 6.5 euro karşılığında gidiş dönüş ulaşım sağlanıyor.


Parikia bölgesine yakın plajlar;

LIVADIA PLAJI

Parikia limana yürüme mesafesinde yer alan bu plaj en yakın ve güzel plajlardan birisi. Kumsal boyunca yan yana çok sayıda farklı işletme plajları organize etmektedir. Bazılarında şezlong şemsiye ücreti 5-6 euro iken bazılarında ise sadece birşeyler yiyip içmek koşulu ile şezlongları kullanabiliyorsunuz.  Biz Livadia koyunda “Tangomar” isimli bir plaja gittik. Plaj çok iyi organize edilmiş, arkasında restoranı, duş, kabin, wc bulunuyor. Şezlongları ise sadece 3 euro harcama karşılığında gün boyu kullanabiliyorsunuz.

KRIOS PLAJI

Krios koyu Parikia merkeze 3.5 km mesafede saklı bir koy gibi. Hem merkeze yakın hem de temiz ve bakir bir plaj olması avantaj. Kumsalda bir ücretsiz şezlong şemsiye hizmeti veren bir de ücretli hizmet veren işletme var. Biz pek bir fark göremedik, ikisinin arkasında da kafesi mevcut, tercih size kalmış:)

 

PARAPOROS

Parikia’ya 4km mesafede bulunan bu plajda rüzgar almayan sakin bir koyda. Fakat deniz diğerleri kadar berrak değil. Antiparos adasından dönerken uğradık görmek için ama fazla kalmadık.


Adanın farklı bölgelerinde yer alan diğer popüler plajlarda aşağıdaki gibidir;

  • GOLDEN BEACH
  • PISO LIVADI
  • ALIKI KOYU

ANTIPAROS FANARI PLAJI

Cansu&Bora

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons