Bunu Paylaş

Kaş plajları yazımızda Kaş’ı merkeze alarak gidilecek plajları sıraladık. Bu plajların hepsi birbirinden keyifli ve altınızda araç varsa gitmeniz güzel olur. Tabii bunların haricinde Kaş’ta mutlaka tekne turu da yaparak efsane koyları da görmelisiniz.

Küçük Çakıl Plajı

Hemen merkezde yer alan Küçük Çakıl plajının ufacık bir girişi var ama denizin rengi ile şahane bir görüntüye sahip. Küçük çakıl plajı çok ufak olduğu için girişinde şezlong şemsiye imkanı yok ama etrafında kayaların üzerinde platformlarla oluşturulmuş çok sayıda beach var. Bu beachlerde şezlong şemsiye kiralayarak denize girebileceğiniz gibi direkt olarak Küçük çakıl girişinden de girebilirsiniz. Derya Beach ise bu bölgedeki en popülerlerinden bir tanesi, arka tarafında yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir bölümü de var.

Büyük Çakıl Plajı

Merkeze yaklaşık 2 km mesafede yer alıyor. Kaş Büyük Çakıl plajı yer altı kaynak sularından dolayı biraz serin fakat tertemizdir.

Limanağzı Koyu

Kaş Limanağzı koyunda merkezden kalkan teknelerle ulaşım sağlanabilen koyda üç adet işletme var.  Ulaşım için merkezden 15-20 dakikada bir kalkan tekneler ile kişi başı gidiş dönüş 20 TL’ye  gidilebilir. Bunun dışından karadan araçla ulaşım imkanı yok, yürüyerek de biraz zor.

Limanazğı koyunda üç adet işletme var; Nuri’s Beach,  Bilal’in Yeri, Delos Beach

Kaputaş Plajı

Kaş merkezine 20 km mesafede yer alan Kaputaş plajı denizinin rengi, dalgaları, konumu ve görüntüsüyle Kaş’ın efsane olmuş en bilinen plajıdır.  Yer altından akan suyun denizi ile birleşmesi sonucunda yer yer soğuk ve rengi turkuazdır. Çoğunlukla dalgalı bir denize sahip. Son birkaç sene önce herhangi bir işletme yokken bugün gittiğinizde dilerseniz şezlong kiralaya imkanı var. Fakat plaj girişi ücretsiz.

Patara Plajı

Kaş merkeze 50 km mesafede yer alan Patara plajı çevresindeki tüm kumsallar arasında en uzunu ve Türkiye’nin de en uzun ikinci kumsalıdır. Yaklaşık 12 km boyunca bir kumsala sahip.  Bu plajın en önemli özelliği ise caretta caretta’ların koruma altına alınarak üreme alanlarının olduğu bir yerdir.  20.00-08.00 saatleri arasında plaja giriş yasaktır ve tamamen caretta caretta’ların özgürlük alanına açıktır.

Genel olarak denizi temiz fakat neredeyse her daim dalgalı.  Patara plajına ulaşım için merkezden tur ile veya araçla ulaşmak gerekiyor. Eğer Safari turu satın aldıysanız, safari rotasında mutlaka Patara plajı da oluyor. Dönüş yolunda Patara’da 1 saat yüzme molası sırasında denize girme şansınız olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Kaş Genel Bilgiler

Kaş’ta Neler Yapılır

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons