Bunu Paylaş

Bazılarınız nereden buldunuz Bozbük’ü diyeceksiniz. Seyahatle ilgili en sevdiğiniz şeyler nelerdir diye sorsanız mutlaka bir tanesine keşfedilmemiş bir yeri keşfetmek deriz. Bir yer nasıl keşfedilir? diye sorabilirsiniz. Bozbük’ü google haritalardan keşfettik. Bu konuda yakınlarda bir yazı da yazmayı düşünüyoruz bu şimdilik burada dursun. Google haritalardan nasıl mı keşif yapılır? Biz şöyle yapıyoruz; Açıyoruz haritayı tıklanabilir her yeri tıklıyoruz. Yani x koyu, y plajı, z restoranı vs hiç fark etmiyor. Özellikle sakin tatil geçirmek istediğimiz zaman bu yöntemle gideceğimiz yeri buluyoruz. Aile tatili için ideal olan Bozbük’ü de bu sayede keşfettik.

Bozbük Nerede

Bozbük, Muğla Milas’a bağlı bir yerleşim. Hemen üzerinde görece daha bilindik Aydın’a bağlı Akbük var. Biraz daha yukarı çıktığınızda ise çok bilinen Didim var. Bozbük Muğla Milas’a bağlı olsa da Aydın sınırında yer aldığından daha çok Didim’e bağlı gibi görünüyor.

Bozbük Nasıl Bir Yer

Bozbük Didim’in yoğun ve Akbük’ün yarı yoğun turistik esintisini hiç barındırmayan daha çok tatil sitelerinin olduğu bir bölge. Bu yüzden bir turizm kasabası görüntüsü hiç yok daha çok yazlıkçı bölgesi diyebiliriz. Çok fazla yerleşim, konaklama imkanı olmadığından rahatsız edici bir insan yoğunluğuyla karşılaşmıyorsunuz.

Bir aktivite arayışına girerseniz 15 dk mesafedeki Akbük imdada yetişiyor. Akbük tarafında alışveriş yerleri, cafeler, yürüyüş yapılacak deniz kenarı yolu bulabilirsiniz. Aslında Bozbük’te tatil yapanlar için hareketli yer arayışı bizce biraz zorlama bir arayış. Huzurun, bahçenin, sessizliğin keyfiniz çıkartın deriz.

Bozbük’e Ulaşım

Bozbük’e ulaşım için araba tercih etmelisiniz. Toplu taşımalar ve sonrasına taksi ile ulaşım sağlanabilir fakat ihtiyaçlarınızı karşılamada her zaman arabaya ihtiyaç duyacaksınız.

Bozbük’te Alışveriş

Normalde olsa bu başlığı açmazdık muhtemelen 🙂 ama aileler için alışveriş çok kritik bir konu. Biz de ilk gittiğimiz zaman nereden ne alacağız diye bir araştırmaya giriştik.

Yol üstü sebze meyveciler; Buralarda bir çok taze sebze meyve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Migros Jet; Bozbük tarafına online sipariş için Migros Jet’in paket servisi var. Bu gerçekten büyük fayda bize çok fayda sağladı. Ulaşmak için şehir merkezlerine gidilmesi gereken et, balık vs gibi bir çok ürüne bu sayede ulaşabildik.

Bozbük’te Nerede Konakladık?

Bu bölge yukarıda da bahsettiğimiz gibi genellikle yazlık evlerden oluşuyor. İlk olarak bu tarz yazlık evlerden konaklama yoluna gidebilirsiniz. Burada tabii ki orada evini kiraya verenle sizi buluşturan bir bağlantı veya tanıdık bulmanız gerekiyor. Diğer seçenek ise yine hem ev sahiplerinin olduğu hem de tatil rezervasyon sitelerinde de görünen bizim de tercih ettiğimiz konaklama seçeneği CLC Apollonium Spa & Beach Resort’ta konaklamak. Biz burayı en uygun otelz‘den bulduk.

CLC Apollonium Spa & Beach Resort 3 katlı evlerden oluşuyor. Giriş katları bir daire üstteki dublex bir daire. Giriş katlarının özelliği ön bahçeye sahip olması. Üst dublex evinde özelliği daha büyük olması ve terası diyebiliriz. Çocuklular için kesinlikle alt katı tercih etmenizi öneririz. Güzel bir arkadaş grubuyla tatile geldiyseniz üstteki dublex çok keyifli olacaktır.

Sitede ayrıca tüm blokların arasında havuz mevcut. Sahil tarafında ise kendine ait bir plajı ve aqua parkı var. Denizi sabahtan öğlene kadar çok güzel oluyor. Öğleden sonra ise rüzgar aldığı için biraz bulanıklaşıyor.

Bozbük Plajları

Bozbük bölgesi çok fazla plajın olduğu bir bölge değil. Az sayıda olduğu ve gün sayımız da yeterli kadar olduğunu için keşfetmesi bizi çok yormadı. Genel olarak denizi Ege‘nin berrak suyuna sahip fakat yukarı ege kadar suyu soğuk değil. Bozbük Plajlarını aşağıda sıralıyoruz.

İncekum Plajı

Bizim konakladığımız yere çok yakın olduğu için burayı deneyimleme fırsatı bulduk. İncekum plajı bu bölgedeki en bilindik plaj. Hem organize hem de kendi imkanlarınızla plajda durabilirsiniz. Hemen yukarısında Doğanay restoran ve Ali’s Bar var.

Haydar Koyu

Bozbük plajları arasında gizli saklı denilebilecek türden bir plaj burası. Tamamen bakir bir koy. Yeşilliklerin aralarında gölgelik yerler bulabilir veya kendi imkanlarınızla oturabilirsiniz. Suyu oldukça sığ. En çok Ayaz bu plajdan keyif aldı desek doğru olur. 🙂

Zeplin Koyu

Hiç anlamadığımız bir yer oldu desek yalan olmaz. Eski formumuzdan eser kaybetmediğimizden tatillerde her sabah bir keşif yapmaya çalışıyoruz. Zeplin koyunu da haritalardan keşfederek gitmek istedik. Meğersek çok karışık farklı bir yermiş burası. Önce yolda giderken güvenlik kontrolünden geçerek hes kodlarımız alındı. Şaşkınlıkla yol ortasınaki bu uygulamayı sorduğumuzda bu bölgenin tamamen özel işletme olduğunu söyledi güvenlik görevlisi. Yani daha koya varmamıza 2-3 km varken özel işletmeye girmiş bulunuyorsunuz. İçeride hiç bir tabela olmadığından işin açıkcası bu kasvetli yerde plajı da bulamadık. Sonra içeride market olduğu bilgisine sahip olduğumuzdan marketi aradık uzunca bir süre. 3-4 kere aynı yoldan git gel yapmamıza rağmen zorla arka tarafından ulaşabildik.

Cansu&Bora&Ayaz

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons