Bunu Paylaş

Budva’da toplam 3 gün konakladık ve tüm plajlarında denize girme şansımız olmadı. Sadece birkaç plajına girebildik. Girdiğimiz veya az da olsa tecrübe ettiğimiz plajlarla ilgili bilgilerimizi aşağıda paylaşıyoruz.

1) Budva Old Down Beach

Budva’nın merkezinde Sitari Grad’ın (Eski Şehir) içinden geçilerek gidilen Plaj. Plaj ücreti yok. Kumsalda bir kafe işletmesi var. Masalarda veya şezlonglarda oturabilirsiniz. Şezlong ve şemsiyeler ücretli değil sadece yenilen içileni ödüyorsunuz. Denize kıyıdan giriş biraz taşlık olduğu için iskeleden girilmesini tavsiye ederiz.

2.)Mogren Beach

Budva old Town Beach’ten sahilde kayaların arasından yürüyerek veya arka yoldan bu plaja ulaşılabiliyor. Yürüyüş yolu keyifli. Suyun üstünde dağ aralarında asma köprülerin üzerinden yürüyerek ulaşılıyor. Güzel bir tecrübe. Budva plajlarının içerisinde en güzellerinden birisi diyebiliriz. Kumsalın arka taraftı dağ ve yemyeşil doğa. Saat 3’ten sonra plaj gölgelenmeye başlıyor.

Resim Kaynak : https://waytomonte.com/en/p-831-beach-mogren-1

3.) Sveti Stefan Beach

Sveti Stefan adasının hemen önünde 2 parça halinde yer alan plajlar. Sağ taraftaki plaj adanın işletmesini yapan Aman Resort Otel’e tahsis edilmiş. Sol taraftaki plajda halk plajı.

4.) Greko Beach

Yine hemen merkezde yer alan bir plajdır. Sitari graddan 10 dakikalık bir yürüme mesafesiyle bu plaja ulaşabilirsiniz.

5.) Beach Rafailovici

Yine Budva merkezden 20 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alıyor.

6.) Jazz Beach

Budva merkezden Sveti Stefan tarafına doğru giderek ulaşabilirsiniz. Buraya yürüme yolu yok. Ancak toplu taşıma ve taksi ile ulaşabilirsiniz.

Budva’da bunların haricinde irili ufaklı onlarca plaj var. Hepsine ulaşım en fazla yarım saatlik mesafelerde.

 

Sevgiler,

Cansu & Bora

 

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Budva Gezi Rehberi

Budva’nın Sveti Stefan

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons