Bunu Paylaş

Kaş yapılacaklar listesinde çok fazla aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Bu sayede her gün dolu dolu geçtiği gibi dönüşünüzde de bir daha gidersem şunu şunu da yapacağım gibi bir liste ile geri dönüyorsunuz. Kaş seyahatiniz sırasında olmazsa olmazları, zamanınız kalırsaları ve cesaretiniz varsaları sıralamaya çalıştık. Keyifli okumalar. 🙂

Kaş’ta neler yapılır?

1- Olmazsa olmaz Kaş tekne turu

Antalya Kaş, tekne turu için ideal bölgelerden bir tanesi. Kekova, Kaleköy ve Akvaryum koyu gibi enfes yerleri barındırır. Kıyıdaki bir çok firmada tekneleri gezip görüp fiyat alabilirsiniz. Burada üst kat şezlonglarda yerinizin rezervasyon sırasında belirlendiği turları tercih etmenizi öneririz.

Tekne turlarının mutlaka uğradığı Kaleköy’de mutlaka kendi ürettikleri dondurmadan yiyin.

2- Ruh için detoks yapmak isteyenlere Safari turu

Kaş safari turu yapılacaklar listesinin en eğlencelisi olarak yerini alıyor. Sabahtan köy kahvaltısı ile başlayan macera Saklıkent kanyonu, Gizlikent şelalesi, Patara plajı ile devam edip Kaputaş plajı ile son buluyor. Yol boyunca diğer safari turları ile ve yol üzerinde geçtiğiniz köylerdeki halk ile yapılan su savaşları tur boyunca eğlenceyi tavan yapıyor.


3- Büyük Çakıl, Küçük çakıl veya Limanağzı gibi merkezdeki enfes plajlarda denize girilir.

Kaş, yer altı suları açısından çok zengin bir bölge. Bir çok yerde de bu sular denize akıyor. Bu yüzden hem denizi çok temiz hem de yer yer serin. Hatta 1 metre ilerisiyle bulunduğun yer arasında deniz suyu sıcaklığı 3-5 derece fark edebilir.  Plajları ile ilgili detaylı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. 👇

http://rotanereye.com/kas-plajlari/

4- Yamaç paraşütünün tam adresi

Yamaç paraşütü deyince ilk akla gelen kesinlikle Fethiye’dir. Fakat Kaş yamaç paraşütü de son yıllarda popülerliğini arttırıyor. Her iki gidişimizde de deneme fırsatı olmadı umarız üçüncüsünde olur.

Kaynak: http://korsanadahotel.blogspot.com/2016/01/yamac-parasutu-kasta-yaplr.html

5-Dalış merakı olanları böyle alalım

Kaş dalış merkezi olarak en popüler yerlerden bir tanesi. Gerek yer altı yaşamı gerekse antik kalıntılar burayı cazip kılıyor. Hevesiniz varsa hiç kaçırmayın deriz.

6- Yamaç paraşütüne cesaret edemeyenlere “Parasiding”

Kaş tekne turları sırasında “Parasiding var abi, parasiding var abla” diye yanınıza yaklaşan tekneler olabilir. 🙂 Yıllar önce o da neymiş diye deneyimledim. Yamaç paraşütü gibi gayet yukarıya çıkıyorsunuz fakat bir ip sizi tekneye bağlıyor. Arada bir ip olması adrenalini biraz azaltıyor. Yamaç paraşütüne cesaret edemeyenleri Kaş Parasiding’e alabiliriz.7- İnsanlarla çokça kaynaşılır,  beyaz yakalının butik kasaba hayallerine dalınır.

Kaş’ta samimi olduğum kadar insanla hiç bir yerde samimi olmadım. Dünkü tekne turu, safari turu, plajda tanıştığım insanlar, görüştüğüm tur firmaları, yemek yediğim yerdeki yan masadakiler vs. derken 3. gün herkesle selamlaşır olmuştum. Hiç bir plan düşünmeden sokağa çıksanız onlarca kişiyle bir meyhanede kendinizi bulabilirsiniz. Tabi biraz size de bağlı. Bu bölgede rahat olun, kasılmayın. Sosyalliğin dibine vurun..

8- Tek kişilik botlar ile Rafting

Bu yapılan şeye tam rafting denmez ama bunu da deneyimlemiştim. Saklıkent kanyonunun su miktarına göre her zaman yapılamayabilir. Kanyondan akan sularında uzunca bir parkur boyunca savrulup gidiyorsunuz. Kaş rafting sırasında yer yer taşlara altınız denk gelip canınızı acıtabiliyor. Biz keyif aldık.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Kaş Genel Bilgiler

Kaş Plajları

 

Sevgiler,

Cansu&Bora

 

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons