Bunu Paylaş

HALKİ (CHALKİO) KÖYÜ

Naxos adası merkezden yaklaşık 15km mesafede adanın iç kısımlarında Halki köyü bulunuyor.  Naxos’a gittiğinizde mutlaka bir günü de köylerini gezmeye ayırmanızı tavsiye ederiz. Halki köyü aslında çok küçük bir köy fakat inanılmaz tatlı. Köye ilk girişte ufak meydanda yer alan çınar ağacı altındaki restoran sizi karşılıyor.

Birkaç saat köy sokaklarında kaybolarak farkettirmeden geçebilir. Köyde sanki zaman çok çok yavaş işliyor gibi hissediyorsunuz. Her yer bembeyaz badanalı, mavi boyalı kapılar pencereler… Tablolarda gördüğümüz manzaraların içinde dolaşıyorsunuz resmen…

FİLOTİ KÖYÜ

Naxos adası merkezden yaklaşık 17km mesafede adanın iç kısımlarındaki diğer şirin köy de Filoti Köyü... Filoti köyü Halki köyüne göre biraz daha büyük, yokuş yukarı çıkabileceğiniz dar sokakları var.  Köy girişinde yan yana dizili, ağaç altında keyifli zaman geçirebileceğiniz birkaç restoran bulunuyor. Biz öğle yemeği molası için bu restoranlardan birisinde oturduk. Adada deniz mahsüllerinin yanısıra kuzu etini de birçok restoranda bulabilirsiniz. Özellikle domates soslu veya limon soslu kuzu etleri menülerde en çok yer alan çeşitlerden.

Sevgiler,

Cansu&Bora

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Naxos Adası Gezi Rehberi

Paros Adası Gezi Rehberi

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons