Bunu Paylaş

Kaş, Antalya’nın en batıda yer alan ilçesidir. Konumu itibariyle Ege’nin özelliklerini daha çok barındırır. Antalya’nın diğer bölgelerindeki ultra her şey dahil otel konsepti burada yok denecek kadar azdır. Kaş konaklama seçeneklerinde çoğunlukla apart ev, pansiyon veya butik işletmeler var. Kaş denizi ise Antalya’nın birçok yerindeki gibi sıcak değil, daha çok Ege’nin serin sularına benzer.

Burası 5-6 senedir özellikle beyaz yakalıların sıkça tercih ettiği bir tatil beldesi olarak ön planda. Fakat hala bir Alaçatı kadar yüksek rakamlarla karşılacağınız bir yer değil. Orta gelir düzeyi burada güzel bir tatil yapabilir.

Bir şehir yaratayım herkes de benim kafa yapımda olsun deseniz böyle bir tatil bölgesi yaratabilirsiniz. Tatiliniz boyunca çokça insan tanırsınız. Hatta sabah tekne veya safari turuna katıldığınız kişilerle kendinizi akşam meyhane sofralarında veya bir çay bahçesinde çekirdek çitlerken bulabilirsiniz. Kısacası Kaş bizim için gittiğimiz tüm tatil beldeleri arasında en çok kazınan yerlerden birisi oldu.

Kaş Ulaşım

Antalya Kaş’a ulaşmak bu güzel coğrafyaya erişebilmek için yaşanılan tek zorluk diyebiliriz. Kaş’a toplu taşımayla ulaşmak için uçak veya otobüs tercih edebilirsiniz. Uçak tercih edenler; Dalaman veya Antalya Muratpaşa havalimanlarına ulaşım sağlayarak buralardan kiralık araç veya transferler ile gidebilir.  Muratpaşa biraz daha uzak olduğu için Dalaman havalimanından Kaş’a ulaşmak en mantıklısı.

Muratpaşa- Kaş ulaşım süresi : 3.30 saat

Dalaman – Kaş ulaşım süresi : 2 saat

Hem otobüs hem de uçak ile ayrı ayrı ulaşım sağlamış birisi olarak uçak zaman kazandırıyor fakat otobüsle yolculuğu sevenlerdenseniz, fazla indi bindi yapmadan direkt Kaş’ın merkezine gidebilirsiniz.

Kaş ve civarındaki yerlere ulaşım için de eğer kendi başınıza gezmek isterseniz mutlaka taşıt kiralamanız gerekir. Bize sorarsanız hiç araç kiralamadan çeşitli turlarla Kaş’ın her yerini gezebilirsiniz. Hem sosyallik açısından da size iyi gelir.

Kaş ulaşım imkanlarının biraz sınırlı olması ve büyük otelcilik imkanlarının olmaması sayesinde hala huzurlu tatilin yapılabildiği yerlerden birisi. Umarım bu bölgeye fazla bir yatırım yapılmaz. 🙂

Kaş Konaklama

İlk geldiğimde(Bora) otobüsten arkadaş grubumla inmemizle birlikte Defne Hotel’in otogar avcısı bizi yakalamıştı. “Bir otelimizi görün beğenmezseniz kalmazsınız. Fiyatta da yardımcı oluruz.” Otele girdiğimizde çok beğenmiştik. Yıllar sonra eşimle birlikte gittiğimizde de yine burada konakladık. İkinci gidişimizde tüm otel yenilenmişti. Her şeyden yine memnun kaldık. Defne Hotel‘in deniz manzaralı odaları çok güzel ve kahvaltısı da otelin terasında denize karşı muhteşem bir Kaş manzarası ile yapılıyor. Kaş’ta konaklama için hem merkezi, hem temiz hem de muhteşem manzaralı bir yerde kalmak isterseniz Defne Hotel’i öneririz.

Kaş tatilimi nasıl planlamalıyım?

2 günlük Kaş tatili : 1. gün tekne turu, 2. gün küçük çakıl plajları ve Limanağzı

3 günlük Kaş tatili : 1. gün safari turu, 2. gün tekne turu, 3. gün küçük çakıl plajları ve-Limanağzı

4 günlük Kaş tatili : 1. gün küçük çakıl plajları ve Limanağzı, 2. gün safari turu, 3. gün büyük çakıl plajı ve hobiler (dalgıçlık, yamaç paraşütü) 4. gün tekne turu

5 günlük Kaş tatili : 1. gün küçük çakıl plajları ve Limanağzı, 2. gün safari turu, 3.gün büyük çakıl plajı ve hobiler (dalgıçlık, yamaç paraşütü) 4.gün Kaputaş ve hobiler (dalgıçlık, yamaç paraşütü), 5. gün tekne turu

Kaputaş ilk 4 güne kadar tatillerde neden yok diyebilirsiniz. Kaş safari turunun içerisinde 1 saatlik Kaputaş’ta denize girme molası var. Aslında 3 gün ve üstü her tatilde mutlaka Kaputaş’a gidilmesini öneriyoruz.

Hangi tur firmasını tercih ettik?

Öncelikle bu bölgede kötü, paragöz insanlarla hiç bir zaman karşılaşmadığımızı belirtmek isteriz. Fakat 2011’den bu güne tanıdığım ve her gidişimde yardımcı olan, ATV turu yapacakken hava koşullarından ötürü yapamadığımızdan hevesimizi almamız için sahilde bizi ücretsiz bindiren Volkan İleri’yi tek geçerim. Bu zamana kadar yönlendirdiğim kişiler de hep memnun kaldılar.

Kendisi Antalya Kaş’lı. Buranın taşını toprağını seven birisi. Çok iyi bir rehber. Tekrar tekrar düzenlediği turlarda sanki kendisi de ilk defa gidiyormuş gibi heyecan duyan birisi.. Gittiğinizde Kemal Bora YUNTAL veya rotanereye vasıtasıyla geliyorum derseniz mutlaka ekstra yardımcı olacaktır.

Instagram hesabı : https://www.instagram.com/kasgezgoreglen/

Tur firmasının adı : http://www.bougainville-turkiye.com/

Kendisine direkt olarak Cep telefonundan da ulaşabilirsiniz.  Cep telefonu : 05453436767

 

Sevgiler,

Cansu & Bora

 

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Kaş’ta Neler Yapılır

Kaş Plajları

 

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It
Show Buttons
Hide Buttons